Specialized
Specialized jako firma vznikla v roce 1974. Založil ji Mike Sinyard, když prodal své auto a z Itálie začal dovážet řídítka a představce Cinelli. Později Mike začal vyrábět vlastní díly a pláště, právě pod značkou Specialized. V roce 1979 ke komponentům přidal silniční kolo Allez a o dva roky později vznikl první model Stumpjumper. Od té doby se usilovně pracuje na vývoji materiálů a technologií. Specialized dnes patří mezi největší cyklistické firmy spolu s Trek Bicycle Corporation a Giant Bicycles.

Kromě samotného vývoje kol Specialized také podporuje profesionální cyklistické týmy, jako je např. Team Saxo Bank, Astana a Quick Step. Specialized se ve své podpoře nezaměřuje pouze na silniční cyklistiku, ale také gravity disciplíny. To dobře ví několikanásobný mistr světa ve sjezdu horských kol, Sam Hill.

Značka Specialized ale nejsou jen kola. Zaměřuje se také na prodej komponentů a cyklo doplňků. Logo Specialized tak najdete např. na řídítkách, sedlech, pláštích atd. Do značky se dokonce můžete i obléci. Kolekce cyklistického oblečení nabízí cyklistické dresy s krátkým i dlouhým rukávem, kraťasy, rukavice a další. Aby byla kolekce kompletní, jsou k dostání i cyklo boty jak pro silniční tak horskou cyklistiku.

Specialized se zaměřuje na širokou skupinu lidí. Pro ty nejnáročnější má vlastní top značku S-works. Tato značka obsahuje produkty, které patřily, patří a budou patřit k tomu nejlepšímu, co může cyklistický svět dostat. K výrobě S-Works jsou použity nejlepší materiály a nejvyspělejší technologie.

A co se týče naší spolupráce s firmou Specialized, tak naše prodejna získala v roce 2014 status ELITE Shop. Tímto hodnocením firma Specialized označuje kvalitní parntery v oblasti prodeje kol, co se týče kvality produktů, služeb a výběru.

[www.specialized.cz]